Piły taśmowe

Mamy przyjemność zaprezentować aktualny asortyment przemysłowych pił taśmowych Bahco. Oprócz typowych produktów, proponujemy wiele innowacyjnych rozwiązań niespotykanych u innych producentów. Można tu wymienić unikalną, uniwersalną taśmę Easy Cut (łatwe cięcie) z uproszczonym doborem podziałki uzębienia w zależności od rodzaju cięcia,  czy wysokowydajną „rozwiedzioną” i „nie rozwiedzioną” taśmę z węglika przeznaczoną do wysokostopowych materiałów, używaną w pasażerskich i wojskowych samolotach nowej generacji, branży energetycznej i innych zaawansowanych technologicznie branżach przemysłu.

Poniżej prezentujemy kilka cennych informacji, które pomogą Państwu w doborze odpowiedniej podziałki  piły.  

TPI (Teeth Per Inch) – ilość zębów na cal określa podziałkę ostrza i może różnić się od poniżej 1 do 24 TPI. Cienkościenne przedmioty, takie jak przewody, rury, blachy, itp., wymagają drobnych zębów, w przeciwnym razie istnieje ryzyko ich uszkodzenia.

Duże  przekroje  powinny  być  cięte  piłą  o  grubszej podziałce, czyli z mniejszą ilością zębów na cal. Im mniej zębów zaangażowanych do obrabianego przedmiotu, tym wyższa przepustowość cięcia. To dlatego, że zdolność penetracji każdego zęba jest większa, gdy siła nacisku jest rozdzielana na mniejszą liczbę zębów. Zgrubna podziałka (mała ilość zębów na cal) zwiększa wydajność, poprzez dużą przestrzeń między zębami i zapobiega nawarstwianiu się wiórów. Ma to znaczenie przy miękkich materiałach, takich jak aluminium i brąz, wydatnie wpływa na proces cięcia, oraz zapobiega uszkodzeniu piły.

Dobór podziałki przy cięciu pełnych elementów.

Diagram pomoże Ci w wyborze właściwej podziałki. Najlepszy wybór występuje w najszerszym punkcie każdego pola.

Przykład 1:
Podczas cięcia detalu Ø 150 mm (6 cali), użyj podziałki 2/3 lub 1.4/2, jeśli zdecydujesz się na zmienną podziałkę, użyj podziałki 2, jeśli wybierasz stałą podziałkę.

Przykład 2:
Jeżeli tniesz miękkie materiały takie jak tworzywa sztuczne, aluminium lub drewno, wybierz podziałkę o dwa stopnie grubszą niż zalecana. Podczas cięcia detali o wymiarach 13-20 mm (1/2-3/4 cala) z aluminium, użyj podziałki 5/8 lub 6.

Cięcie rur i profili

Diagram po lewej stronie pomoże Ci znaleźć właściwe podziałki do cięcia rur i profili. Zalecana podziałka przy przecinaniu profili znajduje się na polu, w którym szerokość przecina się z grubością profilu.

Przykład 3:
Podczas cięcia 100 x 10 mm (4 cala x 0,4 cala) U-belki, wybierz podziałkę 5/8 lub 4/6
Zalecana podziałka przy cięciu rur znajduje się na polu, w którym średnica zewnętrzna przecina się z grubością ścianki rury, którą chcemy ciąć.

Przykład 4:
Podczas cięcia rury 40 x 1,6 mm (1,5 cala x 0,06 cala), zastosuj podziałkę 10/14.

EASY-CUT (łatwe cięcie)

Wybierz ząb S (Small-mały), M (Medium-średni) lub L (Large-duży), w zależności od wielkości ciętego detalu.

Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij "Zgadzam się", aby niniejsza informacja nie pojawiała się lub kliknij "Polityka prywatnoœci", aby dowiedzieć się więcej. Polityka prywatnoœci Zgadzam się